Vzdělávací program

Název školního vzdělávacího programu:

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA, VE ŠKOLCE JE VŽDYCKY PRIMA.

Názvy integrovaných bloků:

1) Jsem tvůj kamarád

2) Kdo má prázdnou spížku, zakručí mu v bříšku

3) Já jsem strom

4) Těšíme se na Vánoce

5) I sportovci stůňou

6) Když je zima za vrátky, přečteme si pohádky

7) Jaro je velký kouzelník

8) Bez práce nejsou koláče

9) Naše rodina

10) Léto je..

Obsah předškolního vzdělávání je vytyčen Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání (dokument MŠMT)

a je povinností mít ho zakomponovaný v ŠVP ( viz výše). Je rozdělen do pěti oblastí, z kterých učitelky čerpají a stále je propojují -

1) dítě a jeho tělo

2) dítě a jeho psychika

3) dítě a ten druhý

4) dítě a společnost,

5) dítě a svět.

Čím dokonalejší propojení oblastí učitelka dětem nabídne, tím bude vzdělávání přirozenější a hodnotnější.

V každé oblasti jsou vzájemně propojené kategorie - dílčí cíle (záměry), vzdělávací nabídka a očekávané výstupy, neboli kompetence. Ke kompetencím celé vzdělávání směřuje, jsou nejdůležitější pro dítě, protože to jsou propojené poznatky, dovednosti, postoje i hodnoty tak, aby je dítě mohlo prakticky v životě využívat. Svět se stále mění, ale kompetence k učení, k řešení problémů, komunikativní, sociální, činnostní a občanské kompetence bude dítě pro svůj další život potřebovat vždy.

Poslední fotografie

duben / 2024